پورتال اینترنتی بیمه تعاون
با بیمه تعاون آرامش را انتخاب کنید.
   
 
  • یاداشت های بیمه ای
   شکوفایی صنایع بیمه کشور با تکیه بر عنصر آموزش
   در حالی که کشور پا به عرصه پسا تحریم می گذارد، ورود صنعت بیمه کشور به بازارهای منطقه ای و سپس بین المللی با تاکید بر آموزش های نوین و الگوبرداری اصولی و به تبع آن بومی سازی محصولات موجود در بازارهای جهانی، بستر توسعه و رشد بیمه در کشور را مهیا خواهد نمود.
   ضعف دانش شبکه فروش در برآورد ریسک های بیمه گذاران
   شبکه فروش بیمه‌گر (نمایندگان بیمه) و کارگزاران بیمه موظف‌اند بر طبق آئین‌نامه‌های شماره ۵۷ و ۶ مصوب شورای عالی بیمه، بیمه‌گذار را از کلیه استثنائات، قوانین و مقررات و آئین‌نامه‌های مربوط به بیمه‌نامه موضوع پیشنهاد آگاه نموده و بیمه‌نامه را متناسب با نیاز و شرایط بیمه‌گذار و ریسک‌هایی که او را تهدید می‌کند خریداری نماید و ...
   آیا بیمه های تکمیلی، شرکت های بیمه را به کما می برد؟!
   اجرای گام سوم طرح تحول سلامت از سوی وزارت بهداشت با موانعی مواجه شد و وزیر بهداشت با انتقاد از عملکرد شرکت های بازرگانی بیمه، آنها را به سودجویی در بیمه های تکمیلی درمان متهم کرد. اتهامی که به سرعت و واکنش متخصصان صنعت بیمه پاسخ داده شد.
   جایگاه بیمه در صنعت گردشگری
   ارائه پوشش های بیمه ای مورد نیاز برای صنعت گردشگری در ایران آرامش خاطر گردشگران خارجی در صورت بروز حوادث و بیماری ها و پرداخت هزینه های آن را به ارمغان می آورد.
   آیین نامه توانگری شرکت های بیمه، بایدها و نبایدها
   بازنگری و اصلاح آیین نامه توانگری مالی که دو سال از اجرای آن توسط بیمه مرکزی می گذرد، در راستای ارتقای سطح توانگری مالی و مدیریت ریسک شرکت های بیمه ضروری است.
   توسعه فرهنگ بیمه با چاشنی دامپینگ
   صحبت از فرهنگ و توسعه بیمه در صنعت بیمه کشور سالیان سال است که دغدغه فعالان این صنعت است. بیشتر کسانی که در خصوص فرهنگ بیمه و توسعه آن در کشور بحث کرده‌اند، آنرا به چالش کشیده‌اند و کمتر به ماهیت فرهنگ و چگونگی شکل‌گیری، حفظ و پایداری فرهنگ بیمه‌ایپرداخته‌اند.
   سخنی با صاحب منصبان صنعت بیمه
   صاحب منصبان صنعت بیمه کشور باید بدانند چرا فاصله ضریب نفوذ بیمه در ایران با جهان با شکاف بزرگ مواجه است و برای پاسخگویی به این پرسش باید یک بار دیگر آسیب‌شناسی جدی در حوزه قوانین، صدور پروانه،‌ انتخاب مدیران عامل و اعضای هیات مدیره، ‌آموزش، ‌جذب و نگهداری سربازان و افسران صنعت بیمه همچنین چشم و گوش خویش یعنی عوامل دست اندرکار و ...
   نرخ شکنی در حق بیمه شخص ثالث و تبعات آن
   آمارهای بیمه مرکزی حاکی از زیان سنگین بیمه های شخص ثالث است و نرخ شکنی در این حوزه باعث آسیب به کل صنعت بیمه می شود
   فاجعه‌ای که صنعت بیمه را تهدید می‌کند
   افزایش هزینه‌های درمان در یک سال گذشته به گونه‌ای افزایش یافته و به خصوص در بیمارستان‌های نجومی است که در صورت اجرای کتاب تعرفه و قوانین جدید بیمه سلامت پیش بینی می شود که ضریب خسارت در این بخش از خدمات بیمه ای از ۲۵۰درصد فراتر رفته این فاجعه بزرگ در صنعت بیمه خواهد بود
  • طبقه بندی مقالات
آدرس بیمه تعاون بر روی نقشه گوگل